21 лютого 2014 р.
Рідна мова – душа народу
О слово рідне! Пращура молитво,
Громи Перуна, Велеса поля,
Софія Київська – творіння Ярослава -
Слов’яномовна праведна земля.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2013-2014/24_lytogo_den_ukrmovu_efgallery1/7.jpg)
Саме такими величними рядками розпочалася літературно–музична композиція, присвячена Міжнародному дню рідної мови, яку підготували учні 6 класу під керівництвом учителя української мови та літератури Шилінської Марії Геннадіївни.
Ведучі заходу Гончаров Серафим та Ірхова Ксенія розповіли присутнім про те, що Міжнародний день рідної мови – це відносно молоде свято, оскільки лише у 2002 році на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було проголошено про “ підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності”.
Дзвінка, барвиста поезія про рідну мову, веселкові прислів’я та приказки, у яких збережена мудрість народу, вислови видатних людей про рідне слово потужно звучали цього дня у фойє гімназії й дорідними зернами падали, сподіваємося, у благодатний грунт.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2013-2014/24_lytogo_den_ukrmovu_efgallery1/22a.jpg)
Найбільше зацікавлення у присутніх викликала легенда, яку щиро й майстерно розповів Данило Пілунський. Це була історія Павла Глазового про те, як Бог подарував людині мову, і сказав, що це зброя “сили всякої сильніша” . Та найбільше запали в душу наступні слова: “втратиш мову - втратиш душу, силу втратиш і тебе – навіть курка загребе…”
Та найбільше звучання рідної мови відчувається, звичайно ж, у пісні. На нашому святі було багато мелодійних веселих пісень, які виконали Лілія Глушковська, Марія Шепітько, Наталія Підлубна, Катя Синявська. А підготувала юних артистів до виступу вчитель музики Галанська Валерія Валеріївна.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2013-2014/24_lytogo_den_ukrmovu_efgallery1/20.jpg)
Сподіваємося, що наші гімназисти свідомо долучатимуться до діяльності міжнародної спільноти та будуть всіляко підтримувати мовне та культурне розмаїття та багатомовність, вивчаючи рідну мову та борючись за її чистоту.