18 березня 2014 р.
Літературна гра-подорож
«Стежками життєвого шляху Кобзаря»
18 березня 2014 року учні 3-го класу приватної Лінгвістичної гімназії здійснили пізнавальну літературну гру-подорож «Стежками життєвого шляху Кобзаря», приурочену 200-річчю з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка.
Розпочала захід куратор класу Пархоменко Тетяна Вікторівна. Вона розповіла дітям цікаві епізоди з біографії Тараса Шевченка та представила виставку репродукцій картин, присвячених життєвому шляху та творчості Кобзаря. Гімназисти охоче доповнювали розповідь учителя цікавими фактами. І варто зауважити, учні дуже постаралися, вони цікаво розповідали, приготували ілюстрації до віршів, принесли з дому збірки поезій Кобзаря та видання, які ілюструють його життєвий шлях.
Разом з вихователем групи продовженого дня Єрмоленко Наталією Олександрівною учні з великим задоволенням виконували різні завдання, які чекали їх на зупинках уявної подорожі.
На зупинці «Бліц-турнір» учні мали змогу повторити та узагальнити відомий їм матеріал про життєвий шлях Тараса Шевченка. Для цього третьокласники поділилися на дві команди, вибрали капітана і намагалися якомога швидше дати відповідь на поставлені запитання з біографії поета. Перемогла, звичайно, дружба, адже усі на відмінно знають вивчений матеріал.
Наступною була зупинка «Шифрувальник». Гімназисти повинні були поєднати окремі слова так, щоб відновити уривок з відомого вірша Кобзаря, а потім виразно прочитати цей вірш повністю. Тут, звичайно, не обійшлося без гортання сторінок «Кобзаря». Діти наввипередки шукали вірш «За сонцем хмаронька пливе».
На зупинці «Пазли» третьокласники отримали дуже цікаве завдання – відгадати назву вірша Т. Шевченка. А для цього їм потрібно було скласти картинку з пазлів. Третьокласники дуже раділи, коли отримали результат, адже всі добре знали цей вірш напам’ять.
На зупинці «Риминка» учні уявили себе поетами і намагалися заримувати слова, щоб створити милозвучний і змістовний вірш. І це їм вдалося.
Загалом свято вийшло надзвичайно творчим та жвавим. Діти змогли не лише проявити творчі здібності, смикалку, вміння працювати в команді, а й дізналися багато нового та цікавого про життя та творчість Великого Кобзаря.
Наприкінці заходу найактивніших учнів (а такими були всі) нагородили шоколадними медальками та солодкими подарунками.