21 листопада 2012 р.
Літературно-мистецький захід,
присвячений 290-й річниці з Дня народження Г.С. Сковороди
«Світ ловив мене, та не спіймав» – саме під цим гаслом 21 листопада 2012 року в приватній Лінгвістичній гімназії відбувся літературно-мистецький захід, присвячений 290-й річниці з Дня народження Григорія Савича Сковороди, українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога. Підготувала свято завідуюча кафедрою суспільно-гуманітарних дисциплін Кандиба Людмила Іванівна.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2012-2013/skovoroda_efgallery1/6_gor.jpg)
Ведучі заходу Аврамчук Олена та Новаковський Павло надали біографічну довідку, з якої присутні пригадали, що Григорій Савич народився на Полтавщині у небагатій козацькій родині. З 1734 року майбутній філософ навчався у Києво-Могилянській академії. Та найбільше учнів гімназії вразив той факт, що Григорій Савич знав латинську, грецьку, церковнослов'янську, польську, німецьку й інші мови, тому читав твори світової літератури в оригіналі.
Цікавою для учнів була розповідь ведучих про те, що згідно з царським указом «Про набір співаків у придворну капелу» дев'ятнадцятирічний студент із Києва стає солістом придворного хору цариці Єлизавети, яка дуже любила народні пісні, особливо українські.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2012-2013/skovoroda_efgallery1/5_gor.jpg)
Ведучі зазначили також, що мандрівка Григорія Савича тривала до самої смерті, майже тридцять років. Була вона сповнена пригод, оповита переказами й легендами. Філософ ніколи не розлучався з Біблією, сопілкою чи флейтою і своїми писаннями. Слава про нього ширилася всюди, і кожний, чи то пан, чи селянин хотів його побачити й почути. Тож аудиторія його була дуже численна і різнорідна, і всі розуміли його — речника великої правди.
На святі було багато сказано про байкарську спадщину Григорія Савича, а учениці 6-го 6-6-го класу Радченко Анастасія і Кошова Поліна інсценізували відомі байки «Бджола і Шершень», «Зозуля та Дрозд».
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2012-2013/skovoroda_efgallery1/10_gor.jpg)
Відомо, що Григорій Савич грав на багатьох музичних інструментах та любив співати, знав багато народних пісень. Саме тому на нашому заході звучали чудові музичні твори. У виконанні заступника директора Анатолія Вікторовича та вчителя музики Валерії Валеріївни прозвучали пісні «Сіла птаха» та «Ніч яка місячна», а заступник директора Сергій Сергійович та вчитель біології Павло Андрійович заспівали пісню «Два кольори», яка вже давно стала народною.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2012-2013/skovoroda_efgallery1/8_ver.jpg)
Вірші, присвячені великому філософу та письменнику, зачитали учні 11-го класу Маркелов Іван і Руденко Єлизавета та учениця 7-го класу Вітенко Єсенія.
Свято пройшло у чудовій атмосфері. Завдяки цьому заходу діти ближче познайомилися з життям і творчою спадщиною видатного українського філософа, письменника, просвітителя Г.С.Сковороди.
(Фотозвіт зі свята ви можете переглянути на фотогалереї сайту)