Святкування Дня соборності та свободи

22 січня 2013 р.

Святкування Дня соборності та свободи України

Територіальна та етнічна єдність Української держави – це обов’язкова умова її незалежності та свободи. 22 січня українці відзначають День Соборності та свободи.

У цей день 1919 року на Софійській площі в Києві було проголошено Акт злуки Української Народної республіки з Західноукраїнською Народною республікою. А 21 січня 1990 року українці утворили «живий ланцюг» від Києва до Львова, який простягнувся на 526 км. «Живий ланцюг» став утвердженням духовної єдності та соборності України.

У нашій гімназії  22 січня відбулася урочиста лінійка з нагоди цього свята.  Гімназисти, одягнувши українське національне вбрання, вишикувалися в ряд, щоб відтворити події 21 січня 1990 року.  Гімназисти і вчителі утворили «живий ланцюг», що символізував єдність нашої гімназійної родини і всієї України.

Урочисту лінійку відкрила  завідуюча кафедрою суспільно-гуманітарних дисциплін Кандиба Людмила Іванівна.  У своїй промові вона нагадала про історичні події, які сформували дух цього свята. Потім учні 11-го класу Руденко Ліза та Маркелов Іван заспівали пісню М. Вороного «О, Україно!»

О Україно! О рідна ненько!

Тобі вірненько присягнем.

Серця кров і любов,

Все тобі віддати в боротьбі.

За Україну, за її волю,

За честь і славу, за народ!

Вітенко Єсенія, учениця 7-го класу, прочитала вірш «Високо стяг наш піднесім».

На завершення свята всі учасники зібрання виконали гімн України.

Наші гімназисти відчули себе частиною славної української нації.

Сила нашої держави – в єдності українського народу!

(Фотозвіт зі свята ви можете переглянути на фотогалереї сайту