з газети: "Освіта України" №37 від 19 травня 2009 р.

Міжнародна співпраця

Українсько-польське співробітництво у сфері освіти в контексті європейських інтеграційних процесів на прикладі Києва

В Києві учні п’яти загальноосвітніх навчальних закладів – гімназії №48, Слов’янської гімназії, Лінгвістичної гімназії, спеціалізованих шкіл №№ 14, 252 успішно вивчають польську мову.

Співпраця з освітніми закладами та установами Польщі завжди в центрі неослабної уваги консульства Республіки Польща в Києві та Спілки поляків України, які організовують навчальні обміни, стажування вчителів за кордоном, культурно-просвітницькі заходи, оздоровлення учнів, проведення міжнародних олімпіад, забезпечують школи навчально-методичною літературою.

Так, приватна Лінгвістична гімназія Деснянського району Києва з вересня 2001 року активно співпрацює з цими інституціями. Постійні гості гімназії – Генеральний консул Республіки Польща в Києві пан Гжегож Опалінські, консул у справах Полонії пан Анжей Сломські, Голова Спілки поляків України пан Станіслав Костецькі та інші.

У гімназії вивчаються польська мова, історія та культура Польщі, створено польський фольклорний ансамбль. Гімназисти і вчителі беруть участь у заходах, пов’язаних із діяльністю київських польських товариств, зокрема товариства імені Адама Міцкевича. З підтримки Генерального консульства Республіки Польща в Києві і Спілки поляків України гімназисти щорічно відпочивають та поглиблюють свої знання з польської мови в Люблінському воєводстві Польщі.

Лілія Гриневич
начальник Головного управління освіти і науки
Київської міської державної адміністрації,
кандидат педагогічних на